W roli głównej- Isana Professional Effektiv-Kur Oil Care

Witajcie :)

Przedstawiam Wam moją nowość prosto z Rossmanna, czyli masko-olej Isana ;) Podobno jest wielofunkcyjna, bo może służyć jako kosmetyk zamiast oleju przy olejowaniu włosów, jako maska po myciu, albo jako stylizator. Ciekawe?
DSC09420

Szukałam właśnie jakiejś lekkiej odżywki z zamiarem użycia jej pod olej przy olejowaniu. Buszując po półkach w Rossmannie, rzuciła mi się w oczy żółta tubka (punkt dla marketingowców ;D) Isany. W sumie to nawet szukałam odżywki właśnie z tej firmy. Kiedy spojrzałam na cenę 4,99 to myślałam, że padnę na miejscu :D Z ciekawości spojrzałam na skład:
DSC09422Zdziwiłam się, bo za taką cenę uważam, że skład jest naprawdę kuszący, olej ze słodkich migdałów jest wysoko, prawie za nim pantenol, a la silikon quaternium-87, na końcu olej arganowy. Nie ma protein (których teraz unikam), maska jest raczej nawilżająco-natłuszczająca, czyli ochronna :)

Tak jak pisałam wcześniej postanowiłam zmienić coś w olejowaniu. Do tej pory olejowałam włosy ‚na sucho’, a kilka razy na mgiełkę aloesową (co nie przyniosło mi żadnego nowego rezultatu). Teraz chciałam wypróbować olejowanie na odżywkę.

Zwilżyłam włosy zwykłą ciepłą wodą, rozczesałam biedronkowym TT. Na takie zwilżone, wilgotne włosy nałożyłam maskę Isany, ale ominęłam nasadę włosów, bo zauważyłam, że olejowanie skalpu kompletnie nic mi nie daje, ostatnio wykończyłam Sesę (napiszę recenzję), która nie spowodowała przyspieszonego wzrostu, jak u prawie wszystkich włosomaniaczek :( Dokładnie rozczesałam grzebieniem, aby dobrze rozprowadzić Isanę. Na to nałożyłam olej lniany. Siedziałam w koczku koło 3 h, potem nałożyłam na 20 min znowu Isanę, żeby zemulgować olej (miałam wyjście, bałam się przyklapu) i umyłam włosy szamponem Alterra. Chyba nigdy przy myciu włosy nie były takie przyjemnie gładkie, również końce – które zawsze przy myciu były szorstkie! Standardowo nałożyłam jeszcze na jakieś 35 min maskę Natur Vital i spłukałam. Włosy były gładziutkie aż po same końce!!!! Jednak po wyschnięciu stały się.. dziwne :D Nie układały się, nie wiadomo czy się skręcały czy nie, bo każde miejsce wyglądało inaczej (lewe zdj wilgotne, prawe suche):

DSC09418

 

 

 

 

 

 

Poza nieziemską gładkością, efekt końcowy mi się nie spodobał, więc spięłam włosy w luźnego koczka i tak chodziłam spory czas. Dopiero po rozpuszczeniu włosy wyglądały świetnie (zdj w słabym świetle, było późno, przepraszam :D) :

DSC09419Delikatne fale na całych włosach, piękna objętość to jest to!

Tylko dlaczego włosy są piękne, kiedy nie trzeba, a gdy pragniemy, by wyglądały olśniewająco, to nie chcą się układać?!

Nie wiem ile w tym zasługi Isany, a ile kaprysu moich kłaczków (już parę razy pisałam, że one żyją własnym życiem). W każdym razie niesamowitą gładkość przypisuję Isanie i mam zamiar jeszcze ją przetestować pod tym względem :)

Macie ją? Pierwszy raz ją zobaczyłam 2 dni temu, wcześniej nie widziałam. Poza tym za taką cenę?! Warto wypróbować, bo mam wrażenie, że jeszcze nie jedną osobę zaskoczy pozytywnie :)

Pozdrawiam serdecznie,
hairandstyle

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.